Ajandanıza Kaydedin: 5 - 8 Aralık 2018

Türkiye, Avrasya'nın kalbinde yer alan stratejik konumuyla, yeni pazarlara açılarak markanızı güçlendirmek için mükemmel bir ticari platform sunmaktadır. Plastik sektörü ise, Türk ekonomisinin en hızlı ve istikrarlı büyüyen endüstrilerinden biridir.

Plast Eurasia İstanbul Fuarı, 28 yıllık tecrübesi ile sektördeki en iyi değeri veren ve bu değer korumasını ilke edinen plastik sektörü profesyonellerine en yüksek kaliteyi sunmaktadır.

Fuar kapsamında yer alan plastik makineleri, kimyasallar, ham maddeler, makine yan ve ara sanayi, ısı ve kontrol cihazları, kalıp, hidrolik ve pnömatik, geri dönüşüm alanlarında en son teknolojiler ve yenilikler ziyaretçiler için sergilenecek.

Plast Eurasia İstanbul 2017 Fuarı, 43 ülkeden 1087 firma ve firma temsilcisini ve 101 ülkeden 53.919 profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirdi. Plast Eurasia İstanbul, Cezayir, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Benin, Bosna Hersek, Bulgaristan, Mısır, Gürcistan, Yunanistan, Hindistan, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Kosova, Lübnan, Libya, Makedonya, Moldova, Fas, Umman, Filistin, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovenya, Sudan, Suriye, Ukrayna ve Özbekistan dâhil olmak üzere 31 ülkeden alım heyetlerine ev sahipliği yaptı.

Ziyaretçiler çoğunlukla İran, Cezayir, Bulgaristan, Ukrayna, Irak, Rusya, Tunus, Sırbistan, Suudi Arabistan ve Yunanistan'dan geldi. Sektöre gelen ziyaretçiler: plastik endüstrisi, ambalaj endüstrisi, ham madde, makine sanayi, kimya sanayi, otomotiv endüstrisi, kalıp endüstrisi, geri dönüşüm vb. Ziyaretçilerin anket sonuçlarına göre; ziyaretçilerin% 97'si fuarı iş arkadaşlarına tavsiye ediyor ve ziyaretçilerin % 42'si fuarda yeni bağlantılar kurduklarını belirtti.

Plastik Sektörüne Dair
Türk plastik sektörü, Türk ekonomisinin en başarılı endüstrilerinden biridir. Türk plastik sektörü 2017 yılında 9,6 milyon ton ve 36,8 milyar dolar üretim gerçekleştirdi. 9 milyon tona ulaşan proses kapasitesi ile Türk ekonomisinin en hızlı ve istikrarlı büyüyen endüstrilerinden biri olan plastik endüstrisi, dünyada altıncı, Avrupa'da ise ikinci büyük plastik üretim kapasitesine sahiptir.

Plastik Endüstrisi Tüyap’ta
Yurt içinde ve yurt dışında yüksek değere sahip olan Plast Eurasia İstanbul, 1100'ün üzerinde nitelikli katılımcıyı ve 60.000'nin üzerinde profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Tüyap tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı) iş birliği ile düzenlenen Plast Eurasia İstanbul, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde 5-8 Aralık 2018 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN