PLAST EURASIA İSTANBUL 2016 FUARI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Plast Eurasia İstanbul 2016, 26.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 957 firma ve firma temsilciliği ile 48.725 yerli ve yabancı sektör profesyonelini 7 - 10 Aralık tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul’da bir araya getirdi.

Avrasya’nın en büyük fuarı, Avrupa’nın ise her yıl düzenlenen, ikinci en büyük fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, Tüyap tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile düzenlendi.

41 ülkeden 957 firma ve firma temsilciliği 10 salonda 43.609 yerli olmak üzere toplamda 48.725 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Sektörün önde gelen yerli ve yabancı firma ve firma temsilciliklerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen fuara; A.B.D., Almanya, Avusturya, Belçika, B.A.E, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre,  İtalya, Japonya, Lübnan, Macaristan, Malezya, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Singapur, Slovakya, Suudi Arabistan, Tayland, Tayvan, Türkiye, Vietnam ve Yunanistan’dan gelen katılımcı firmalar 4 gün boyunca ürünlerini tanıtma ve sergileme imkânı buldular.

Sektöre yeni pazarlar sunmak için pazarlama ağını genişleten Plast Eurasia İstanbul Fuarı’na, Tüyap davetlisi olarak Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Fas, Filistin, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İran, Kazakistan, Kosova, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Sudan, Suriye, Tacikistan, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan’dan olmak üzere 26 ülkeden alım heyeti organizasyonu düzenlendi. Buna ek olarak yurtiçinden sanayi ve ticaret odalarından ve derneklerden sektör profesyonelleri için otobüs organizasyonları düzenlendi. Yerli ve yabancı sektör mensuplarını değerli katılımcılarımızla buluşturarak plastik sektörünün gelişimi için büyük bir katkı sağladık.

Yıl boyu fuar ekibi tarafından katılımcı ve ziyaretçilerin istekleri göz önüne alınarak titizlikle gerçekleştirilen çalışmalarla hazırlanan fuarımız, sadece Türkiye’de değil yurtdışında da adından söz ettiriyor. Plast Eurasia İstanbul Fuarı, 2017 yılında katılımcılar ile ziyaretçiler için etkin bir ticaret platformu olmaya devam edecek.

Plast Eurasia İstanbul Fuarı gelecek yıl katılımcı ve ziyaretçilerini 6 – 9 Aralık 2017 (Çarşamba-Cumartesi) tarihleri arasında ağırlayacaktır.
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN