PLAST EURASIA İSTANBUL PLASTİK SEKTÖRÜNÜ YENİDEN BİR ARAYA GETİRDİ!

TÜYAP tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile 6 Aralık Çarşamba günü kapılarını açan, her yıl düzenlenen fuarlar arasında dünyanın ikinci Avrasya’nın ise en büyük ihtisas fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, sektörün tüm paydaşlarını 9 Aralık Cumartesi gününe kadar Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ağırlayacak.
 
Bu yıl 43 ülkeden 1087 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile düzenlenen Plast Eurasia İstanbul 2017, 27.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı’nı, 4 gün boyunca 50.000’nin üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesi beklenmektedir. Her yıl kendi ziyaretçi rekorunu kıran Plast Eurasia İstanbul bu yıl da sektörün yüzünü güldürecek rekor ziyaretçiyi ağırlamayı hedeflemektedir.
 
Türk plastik sektörü üzerine yapılan araştırmalar göstermektedir ki; Türk plastik sektörü yıllar içerisinde hızlı bir büyüme ivmesi kazanarak ve her yıl bu ivmeyi arttırarak gelişimine devam etmektedir. Türkiye’nin plastik sektöründe yakalamış olduğu bu başarılı grafik neticesinde Avrupa ve Ortadoğu’nun dikkati Türkiye üzerine çevrildi. Bu durum, Türk Plastik sektörüne yönelik yapılan ticari atılımlardaki artışı da arttırdı. Sektörün ihtiyacının yanı sıra Avrupa ve Ortadoğu’nun da Türk Plastik Sektörüne dair yaklaşımı da göz önüne alınarak düzenlenen pazarlama faaliyetleri neticesinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Moskova, Sofya, Tahran, Tiflis, Üsküp ve Kahire’de yer alan Tüyap yurtdışı ofislerinin de katkılarıyla fuara 31 ülkeden alım heyeti organizasyonu düzenlendi. Azerbaycan, Belarus, Benin, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yunanistan bu ülkeler içerisindedir. Ayrıca Tüyap tarafından fuara gelmek isteyen yurtiçi ziyaretçilerimiz için otobüs organizasyonları düzenlendi.

Hayatın her alanında yaygın kullanımı, sağlam, hafif ve güvenli olmasıyla yaşantımızdaki yerini giderek genişleten plastik ve tüm sektörlerin yapı taşı niteliğinde olan plastik endüstrisine olumlu katkılar sağlayan PLAST EURASIA İSTANBUL 2017 Fuarı 6 - 7- 8 Aralık tarihlerinde 10:00 – 19:00, 9 Aralık tarihinde ise 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN