Firma Adı İletişim Konum
AKKAYA EPS MAKİNA İMALAT SAN. VE TİC. A.Ş.
Ulaş OSB Mah. 202. Sok. No: 12/1 / Ergene / TEKİRDAĞ / TÜRKİYE
İletişim: +90 282 655 5894
Web: https://www.akkaya-akkaya.com/tr/
Salon: 4
Stant: 402A
Ürün Grupları
  • Depolama Silolari
  • Silo Ekipmanlari
  • Geri Donusum Makineleri
  • Enjeksiyon
  • EPS EPP MAKİNA VE EKİPMANLARI / EPS EPP MACHINERY AND EQUIPMENTS

EPS üretim teknolojilerine 1980 yılında başlayan Akkaya Makina, 1990 yılından sonra ihracat faliyetlerine ağırlık vermiş, ARGE çalışmaları ve yeni teknolojilerle ürettiği makinalarla dünyanın sayılı üreticileri arasına girmiştir. Akkaya Makina, üretiminin %89 unu yurtdışına ihraç etmektedir. Akkaya, 2010 dan beri Foamatec ile birlikte EPP makine ve ekipmanları üretmektedir.

EPS ŞİŞİRME MAKİNASIASM-B
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Batch tipi şişirmeler çalışma prensibi, sabit kiloda bir hammaddeyi belirli hacimde şişirerek hassas (yoğunluk değişimi sabit) imalata yönelik makinalardır. Dozajlama bunkeri tartım kontrolüne sahip tartı ünitesine sahiptir. Hassas kontrol ile sabit yoğunlukta üretim yapılması sağlanır. Dolum yerçekimi ile sağlanır. Şişirme gövdesi AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal silindirik yapıdadır. Makina içinde standart bulunan silo otomasyon kontrolü ile istenildiğinde silolarınızı otomatik hale getirebilirsiniz. Bu özellik ile mevcut şişirme makinanızda 1. ve 2. şişirme işlemlerini, mevcut kumanda panel üzerinden yapabilirsiniz.

EPS BLOK KALIPLAMA MAKİNASIABM-VV
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Akkaya blok makinası, dik tipte imalat yapabilen, sadece tek yapı açılması ile buhar ve vakum adımlarında sızdırmazlığın kesinlikle sağlandığı yapıya sahiptir. Bu özellik aynı zamanda basınç sertifikasyonu ve çalışma esnasında en alt düzeyde servis gereksinimi için önemlidir. Belirlenen ölçü (blok ölçüsü) ve buhar basıncı belirli tip malzeme kullanımını gerekli kılıyor ve basınçlı kaplar için uygulanan sertifika prosedürleri uygulanır. Bu da yetkili kurum tarafından incelemedir (TUV-BureuVeritasvb). Makina ile birlikte bu dökümanlarda müşterilere verilmektedir. Bu doküman ile üretici ve müşteri ileride oluşacak kazalar karşısında yükümlülüklerden kurtulurlar. Makina arka duvarı sabit olup, istenilen durumlarda hareketli olarak duvarda teklif edilebilir. Makina iç plakaları paslanmaz tip (SSWW) malzemeden üretilmiş olup, yüzey açıklığı (buhar) %12 den fazladır. Bu da buhar ve vakum adımlarnın daha iyi ve kısa sürede yapılmalarını sağlar. 6 ad cıvata ile montaj yapılan plakalar, kolay demonte ve temizlenme özelliğine sahiptir.

EPS EPP ŞEKİL KALIPLAMA MAKİNASIAEM
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Yüksek teknoloji içeren proses kontrol ile birlikte,hızlı kalıp değişim sistemi size 15 dakika içinde kalıp değiştirme imkanı sunar. Güçlü hidrolik tasarımı ve yüzey işlemesi yapılmış parçalardan oluşan gövdesi boyutlarına göre 2-4 adet yatak millerine sahiptir. Tahrik GrubuHızlı hareket eden hidrolik güç ünitesi aynı zamanda yumuşak hareket etmeyi sağlar veya alternatif olarak, elektrik Servo kumandalı sistem ile daha hızlı hareket imkanı verir. Tüm Buhar ve hava valfleri oransal kontrol edilir, önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar. Hızlı kalıp değişim sistemi Oransal buhar ve hava regulasyonu İstifleme ve dizgi robotu Yüzey yakma sistemi Servo Motorlu Tahrik grubu

OTOMATİK EPS LEVHA KESME HATTIAKH
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

AKKAYA Levha kesme hattı, ossilasyonlu kesme özelliğine sahip, yüksek hassasiyette kesim yapabilen, modüler özelliği ile istendiği zaman ilave özelliklerin dahil edilebildiği, kolay kullanımlı ve geniş kapasiteli bir sistemdir. Özel dizayn edilmiş ısıtmalı ve ossilasyonlu kesme özelliği aynı zamanda otomatik hız kontrolü ile donatılmıştır. Bu özellik sadece yatay kesme tellerinde bulunmaktadır. Uzun mesafeli ossilasyon ile ossilasyon hızı ayarlanabilir olması, makinanın hızlı kesim yapmasının yanında, tel kopmasının önlendiği otomatik hız kontrölü ile kesim yüzeyi kalitesi mükemmeldir. Makine tel koptu sensörü ile gerektiğinde kendisini otomatik olarak durdur. (Yatay kesim)

EPS & EPP DEPOLAMA SİLOLARI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

SİLO TORBALARI: Silo-torbası dokuma kumaş ,polyester -sentetik bazlı ; gaz -hava geçirgenliğne sahiptir. Anti-Statik özelliği için , atkı-çözgülerinde carbon fiber ipler bulunmaktadır. Beyaza yakın renkte , transparandır. - Silo üst kaplaması hava geçirgenliği yüksek kumastan yapılmış, ve toz geçirmez ozelliktedir. - Silo-girişi 250 mm i.d. boruya uygundur. - Silo-Çıkışı AKKAYA- Silo-alt çıkışlarına uygun olarak imal edilmiştir.(Block ve Enjeksiyon tipine göre) - İki(2) adet silo senör bağlantısı için ön yüzeyde sensör flanşları bulunmaktadır. (min./max. level) - Alt tarafta ve üst tarafta senör servisi için fermuarlara sahiptir. - Montaj ve silo sensör bağlantı parçaları hariç. SİLO ŞASE: Çabuk birleşebilen bağlantı parçalarından oluşmuştur. Silo torbasına uygun olarak dizayn edilmiş yuvarlak boru veya kutu profil malzemeden imal edilmiş parçalardır. Anti-pas tek kat astar ile boyalıdır.

EPS GERİ DÖNÜŞÜM SİSTEMİAKM-ATM-ATS-AMX
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

EPS KIRMA MAKİNASI:Hurda malzemelerin geri dönüşümü için kullanılan ünitedir. 1230x600 mm besleme ölçülerine uygun , ses izolasyonu yapılmış olarak.(4 Kw) Kapasite ( Kırılmış EPS) 6 mm elek ile 10 m3/sa, 10 mm elek ile 15 m3/sa, Dansite aralığı: 6-35 kg/m3. Diğer elek ölçüleri talebe göre! Makinenin motor ve ana şase grubunu içine alan kaya yünü ile izole edilmiş izolasyon kabinleri mevcuttur. Ana kırma ünitesindeki kırılmış malzemenin silolara veya tozalma ünitesine transferini sağlayan fan. Tip FHR 18 5,5 kw. EPS TOZ ALMA ÜNİTESİ-ATM:Geri dönüşüm işlemi sırasında oluşan EPS tozunun toplanması için kullanılan ünitedir.Ses izolasyonu yapılmış kabin içine yerleştirilmiş 1 adet toz ayırıcı ünite ve tozu alınan malzemeyi transfer eden transfer fanı ( 4 Kw) ,ayrıca toz ayırıcı ünitede oluşan tozu alan toz emiş fanı( 2,2 Kw) ile birlikte. Kapasite : 15 m³/s.Toz ayırma ünitesinden transfer edilen tozlu havanın tozlardan ayrılarak filtre edilmesini sağlayan ünite . Ünite üzerinde 4 ad. 100 lt.lik filtre torbası bulunmakta olup , toz toplama filtre torbalarının altında bulunan toz torbalarında yapılmaktadır. EPS TOZ SIKIŞTIRMA ÜNİTESİ-ATS:Geri dönüşüm işlemi sırasında Toz Alma ünitesinde oluşan tozlar siloda toplanır. Toz silo grubunun altına ilave edilen ve filtrelerde biriken tozları kompakte eden makinadır. EPS KARIŞIM MAKİNASI-AMX: 2 adet R:400 hacimsel besleme hazneleri bulundurur. Besleme hazneleri hız kontrollü elektrik motor tahrikli İstenilen oranda karışım yapabilen ana karışım haznesinden ve bina ölçüsüne göre değişen karışım silolarından oluşur.

COFRE TÜNEL MAKİNESİACTM
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Makine yatay konumlu olup sağ ve sola iki kapı açılmalı bir yapıya sahiptir.. İşlem sırasında servis ve hazırlık için makinanın üst kısmı sökülüp takılabilir. HAREKET: Makinanın alt kısmı element üzerindeki üst desenler ve kalıp sökme adımı için servo ile max. 150 mm hareket edebilir. MAKİNA DOLUMU: Makinaya malzeme dolumu her 50 cm aralıkla yer alan 2şer dolım enjektörü ile sağlanır. Ayrıca minimum iki kesintisiz çevrim için elverişli olan 150şer lt.lik 4 adet dolum tankı mevcuttur. SOĞUTMA: Makinanın üst kısmında sabit su soğutma vardır ve alt taraf (kalıp) kendinden soğutmalıdır. KALIP SÖKME: Makinanın alt kısmı kalıbı buhar kamarasından ayırmak için servo ile 100 mm.ye kadar hareket edebilir. Sonrasında ayrılan parçalar operatör tarafından vinç yardımı ile kalıptan alınır. VAKUMLAMA: Makine, prosese yetecek vakumu sağlamak için her biri 5.5 kW olan iki adet vakum pompasına ve 5 m3 lük vakum tankına sahiptir. BUHARLAMA: Makine gövdesi, parçanın her tarafında iyi bir ergime sağlanacak şekilde dizayn edilmiştir. Hatta üstten alt kısma çapraz buharlama prosesi ile gömülü parçalarda da bu ergime sağlanır. Buharlama, makinanın üst kısmında sabitlenen oransal buhar valfi ile kontrol edilir, daha az stabilizasyon süresi ve yeterli buharlama için köpük basınç sensöründen geri besleme yapılır. PROSES KONTROL: Tüm proses dokunmatik ekranlı Siemens S7-200 tipi PLC üniteden kontrol edilir ve proses her çevrim için otomatik olarak devam eder. KALIP TAKMA: Kalıp (dişi parça), kelebek gibi dizayn edilmiştir, yani 30° açılı hareketli duvarlar vardır. Bu yapı, metal ve seramik geçmeleri dış duvarda, metal iskeleti de malzemenin içinde tutmaya yardımcı olur.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.