Firma Adı İletişim Konum
AKKİM KİMYA SAN VE TİC. A.Ş.
Miralay Şefik Bey Sokak Akhan No: 15 34437 Gümüşsuyu / Beyoğlu / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 212 381 7100
Web: https://akkim.com.tr/
Salon: 9
Stant: 909A
Ürün Grupları
  • PVC Katki Malzemeleri
  • Termoplastik
  • Stabilizatorler
  • Dispersiyon Ajanlari
  • Plastifiyanlar
  • Proses Yardimcilari

Türkiye nin öncü kimyasal madde üreticisi Akkim Kimya, 1977 de Yalova da kurulmuştur. 1000 i aşkın personel ile 5 farklı lokasyonda üretim yapan Akkim, ürün çeşitliliğiyle kimya sektöründe özel bir yere sahiptir. Akkim, klor-alkali ve türevleri, peroksitler, metilaminler, persülfatlar, bisülfitler, tekstil yardımcı maddeleri, beton katkı maddeleri ve plastik katkılarını kapsayan geniş ürün yelpazesiyle altı kıtada 70 den fazla ülkeye hizmet veren bir kimya şirketidir. Temel kimyasallar ve performans kimyasallarında birçok üründe pazar lideri olan şirket; temizlik, hijyen, su arıtma, tekstil, kâğıt, inşaat, plastik, gıda, metal, enerji, deterjan, sondaj, madencilik ve kimya sektörlerine hizmet verir. 2013 yılında kurulan Ar-Ge Merkezi nde çalışmalarını doğru hedeflere yönelterek ürünlerini zenginleştirmek ve inovatif çözümler üretmek için çalışan Akkim küresel standartlarda inovasyon yapabilen bir organizasyona dönüşmüştür. Kaynakların kullanımı yeniden organize edilmiş, pazar ve müşteri ihtiyaçlarıyla paralel hale getirilmiştir. Şirket, sahip olduğu bazı know-how ve teknolojileri 2002 den beri yurt dışındaki firmalara satmakta ve mühendislik çalışmalarından anahtar teslim taahhütlere kadar birçok farklı hizmet sunmaktadır. Su arıtma sektöründeki varlığı ve sinerjisini kullanan Akkim, Yalova Tesisinde ultrafiltrasyon membran modülü yatırımıyla ileri teknoloji arıtma sektörüne girmiştir. 2016 yılında devreye aldığı modern fabrikasıyla bu üründe Avrupa dan Asya ya kadar uzanan bölgede ilk ve tek üretici konumundadır. Şirket inorganik büyüme fırsatlarına her zaman önem vermektedir. Akkim, dünyanın lider kimyasal kaplama malzemeleri üreticisi olan Akcoat (Gizem Frit) şirketini 2015 yılında satın alarak beyaz eşya, mutfak araç gereçleri, fırın, emaye, seramik ve cam endüstrisine değer katar hale gelmiştir. Avrupa pazarındaki müşterilerine yakın olmak ve ihracat faaliyetlerini büyütmek amacıyla, 2017 yılında Almanya daki kimyasal satış ve pazarlama şirketi Dinox u bünyesine katmıştır. Akcoat ise İspanya da seramik baskı mürekkepleri üreten Megacolor u satın alıp önemli bir entegrasyon yatırımı gerçekleştirmiştir. Son olarak 2021 yılında ise Türkiye nin ve dünyanın en büyük karboksimetil selüloz üreticilerinden USK Kimya, Akkim bünyesine dâhil edilmiştir.

AKESBOEpokside Soya Yağı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

AKESBO; Polivinil klorür (PVC) bazlı üretimlerde kullanılan, toksik olmayan sekonder bir plastikleştirici ve stabilizandır. AKESBO, PVC nin termal bozunması sırasında açığa çıkan hidroklorik asidi tutar. AKESBO, PVC de zamanla oluşabilecek sararmayı önler. AKESBO, metal stabilizanlarla birlikte kullanıldığında ısı ve ışık stabilitesini artırır. AKESBO suda çözünmez. AKESBO; hidrokanbon, keton, ester, yağ, yüksek alkoller ve diğer organik çözücülerde çözünürdür, etanolde kısmen çözünür. AKESBO; gıda ambalajları, medikal ürünler, tel, kablo, boru, tek kullanımlık plastik ürünler, yapay deri, her çeşit film ve plastik tabakalar gibi esnek, yarı-esnek ve rijit PVC ürünlerinde kullanılabilir.

PLASLUB 100İç Kaydırıcı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

PLASLUB 100 gliserol bazlı yağ asiti esteridir. PLASLUB 100, PVC uygulamalarında iç kaydırıcı olarak kullanılmaktadır. Viskosite düşürücü, düşük buhar basıncı ve yüksek uygulanabilirlik özelliklerine sahiptir. PLASLUB 100 suda çözünmez. PLASLUB 100 esterlerde, alkollerde ve diğer organik solventlerde çözünür.

PLASLUB 40İç ve Dış Kaydırıcı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

PLASLUB 40 nötral bir yağ asidi esteridir. PLASLUB 40 iç kaydırıcı ve kalıp ayırıcı ajan olarak kullanılır. PLASLUB 40 PVC prosesi esnasında polimerik maddelerin katı ve ergimiş haldeki viskozitelerini azaltan ve ergimiş polimerin makine yüzeyine yapışmasını önleyerek plastiklerin işlenmesini kolaylaştıran bir katkı maddesidir. PLASLUB 40 suda çözünmez. PLASLUB 40 esterlerde, alkollerde ve diğer organik solventlerde çözünür. UYGULAMA PLASLUB 40 rijit ve esnek PVC lerle uyumlu; genellikle sert PVC kaplamalarda ve yumuşak PVC filmlerde kullanılan bir sıvı kaydırıcıdır. Duroplastlar için uygundur. PLASLUB 40 malzemenin termal stabilitesini artırır ve malzemeye düşük su hassasiyeti sağlar

PLASLUB 71Dış Kaydırıcı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

PLASLUB 71 yüksek molekül ağırlıklı, çok fonksiyonlu yağ asidi esteridir. PLASLUB 71 dış kaydırıcı olarak kullanılır. PLASLUB 71, PVC prosesi esnasında ergimiş polimerin makine yüzeyine yapışmasını önleyerek plastiklerin işlenmesini kolaylaştıran bir katkı maddesidir. PLASLUB 71 suda çözünmez. PLASLUB 71 esterlerde, alkollerde ve diğer organik solventlerde çözünür. PLASLUB 71 rijit ve esnek PVC lerle uyumlu; genellikle sert PVC kaplamalarda ve yumuşak PVC filmlerde kullanılan bir sıvı kaydırıcıdır. PLASLUB 71 malzemenin termal stabilitesini artırır ve malzemeye düşük su hassasiyeti sağlar.

AKFOGBuğu Önleyici
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

AKFOG nötral bir yağ asidi esteridir. AKFOG buğulanmayı önleyici ajan olarak kullanılır. AKFOG suda çözünmez. AKFOG esterlerde, alkollerde ve diğer organik solventlerde çözünür. AKFOG buğulanmayı önleyici ajan olarak gıda ambalaj filmlerinde ve sera örtülerinde kullanılır. AKFOG düşük uçuculuk ve yüksek uyumluluk sağlar. AKFOG PVC-P ve PE ile uyumludur.

TOTMTrioktil Trimellitat
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ürün ile ilgili açıklama bulunmamaktadır.

AKFOG PGBuğu Önleyici
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

AKFOG PG, Nötral yağ asidi esteridir. AKFOG PG, buğulanmayı önleyici ajan olarak gıda ambalaj filmlerinde ve sera örtülerinde kullanılır. AKFOG PG, Düşük uçuculuk ve yüksek uyumluluk sağlar. AKFOG PG, PVC-P ve PE ile uyumludur.

RUBBERPRO 5001Kaydırıcı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

RUBBERPRO 5001, yağ asidi esteridir. RUBBERPRO 5001, suda çözünmez. RUBBERPRO 5001, esterlerde, alkollerde ve diğer organik solventlerde çözünür. RUBBERPRO 5001, otomotiv kalıp parçalarında, lastiklerde, kauçuk ve plastik prosesleri esnasında kaydırıcı ve aşınma önleyici olarak kullanılır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.