Firma Adı İletişim Konum
AL İNOVASYON PLASTİK MAKİNA İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Fetih Mah. Dede Korkut Sok. No: 6/B / Karatay / KONYA / TÜRKİYE
İletişim: +90 552 290 4724
Web: https://www.alinovasyon.com.tr/
Salon: 14
Stant: 1422B
Ürün Grupları
  • Plastik Enjeksiyon Makinalari
  • Geri Donusum Makineleri
  • Enjeksiyon

ALİNOVASYON, 2016 yılında doğayla dost bir yaşam sloganıyla yola çıkarak çevre kirliliği ile ilgili ölçüm ve analiz faaliyetlerine başlayan firmamız plastik geri dönüşüm firmaları için büyük sorun teşkil eden elek filtrelerinin temizliği konusuna çözüm bulmak için uzun süre AR-GE çalışmalarını yürüttüğü Piroliz Fırınını 2019 yılında satışa sunmuştur. Kalite ve çevre yönetim sistemiyle ürün kalitesinden ödün vermeden farklı sektördeki bir çok firmanın metal ürünlerinin üzerindeki plastikleri temizlemede kullanacağı farklı türdeki temizleme fırınlarını ürün yelpazesine eklemiş bulunmaktadır. Plastik Geri Dönüşüm faaliyeti gerçekleştiren firmalar için büyük sorun teşkil eden ekstruder eleklerinin temizleme işlemini bir çok işletme elekleri yakarak çözmeye çalışmaktadır. Ancak bu durumda başta çevre kirliliği olmak üzere bir çok sorunla karşılaşılmaktadır. Çevre kirliliğinin yanı sıra, elekler yakıldığı zaman yüksek sıcaklıklara maruz kaldığı için kısa sürede deforme olup bozuldukları için kısa ömürlü olurlar ve işletmelere ciddi ekonomik külfet getirirler. Fırınlarımızın en büyük özelliği çevre dostu olmasıdır. Çevre kirliliği sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca kullanmış olduğunuz elekler yüksek sıcaklıklara maruz kalmayacağı için 10 kat daha fazla kullanılabilir. Bu da 1 ila 2 yıl içerisinde (Kullandığınız elek miktarına göre değişmektedir) eleklerden elde edeceğiniz ekonomik getiriyle elek temizleme makinasının maliyetini karşılayacağınız anlamına gelmektedir. ALİNOVASYON, doğa duyarlılığından ödün vermeden AR-GE çalışmalarına devam etmekte ve ürün yelpazesini yıllar içerisinde arttırmaya devam etmektedir.

Varil Isıtma FırınıVaril Isıtma Fırını
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Belirli sıcaklıkta akışkan hale getirilerek hammaddeye karıştırılan ürünleri sabit sıcaklıkta ısıtarak sıvılaştırmaya yarar. İşletmeler şuan bu işlemi kelepçe varil ısıtıcılarla yapmaktadır. Kelepçe varil ısıtıcılar ürünü homojenik bir şekilde ısıtamazlar bu yüzden üründe yanmalar olur ve daha fazla enerji harcarlar.

piroliz elek temizleme fırınıpiroliz elek temizleme fırını
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Plastik geri dönüşüm firmaları krom eleklerin üzerindeki plastikleri yakarak temizlemektedir. Bu yüzden yüksek sıcaklıkta ateşle muamele olan krom malzemeden yapılan eleklerin özelliği bozularak korozyona uğradıkları için ömürleri kısadır. Atık plastikler yakıldığı zaman her 1 tonunda 1 tona yakın karbon salınımı olmaktadır. Ayrıca Dioksin- Furan, Ağır Metaller, PCB gibi kimyasal gazlarda çevreyi kirletmektedir. Bunların hepsi kanserojen, hormon bozucu hatta öldürücü rahatsızlıklara neden olabilmektedir. piroliz fırınlarının CPO500 modeli özellikle plastik geri dönüşüm firmalarının kullanmış olduğu krom elekleri ve plastik ile kaplanmış her türlü metal aksamın(enjeksiyon memeleri, filtreler, kovanlar, burgu elemanları, roketler vb ) çevreyi kirletmeden nazik şekilde temizlemek için üretilmiştir. Özellikle Mikro lazer filtrelerin temizliğinde filtrelere zarar vermeden, şeklinde bi değişiklik oluşturmadan nazikçe temizler. Metal üzerindeki Tüm plastiklerin nazikçe temizlenmesinde kullanılır, PVC ve floropolimerler hariçtir. Özellikle fimiş süzeklerin deformasyona uğramadan nazikçe temizlenmesini sağlar. ÇALIŞMA PRENSİBİ Bu fırın doğal konveksiyon kullanmaktadır. Sıcaklık kontrolü bir PID sıcaklık kontrol sitemi ile yapılır. Bu fırın PLC kontrol sistemi ile çalışmaktadır. Çalışma zamanı ve çalışma sıcaklığı ekrana girilerek ayarlanır.

Ekstruder Helezon Mili Temizleme FırınıEkstruder Helezon Mili Temizleme Fırını
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ekstrüder millerin deformasyona uğramadan nazikçe temizlenmesi için tasarlanmıştır. Ekstrüder millerin temizlenmesinin yanı sıra plastik ile kaplanmış her türlü metal aksamın(enjeksiyon memeleri, filtreler, kovanlar, burgu elemanları, roketler vb ) çevreyi kirletmeden nazik şekilde temizlemek için kullanılır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.