Firma Adı İletişim Konum
ALARGE ALIÇ AĞACI MAK. ELEK. ARAŞ. GELİŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Y.T.Ü. Davutpaşa Kampüsü Çifte Havuzlar Mah. Eski Londra Asfaltı Cad. D2 Blok No: 2B/01 / Esenler / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 212 924 5652
Web: https://www.alarge.com.tr/
Salon: 5
Stant: 508C
Ürün Grupları
  • Kaynak Makineleri
  • Kontrol Panel ve Sistemleri
  • Olcum Cihazlari
  • Sensorler
  • Kalite Kontrol Test Cihazlari

Alarge, günümüzde görevine Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği nde öğretim görevlisi olarak devam eden Prof. Dr. Ahmet Koyun tarafından 1997 yılında kurulmuştur. 2014 yılından günümüze ise Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bünyesinde Ar-Ge Merkezi unvanı ile mühendislik dallarından makine, elektrik elektronik ve yazılımı birleştirerek mekatronik temelli bilimsel araştırmalara dayanan yüksek kaliteli ve ileri teknolojiye sahip yerli üretim laboratuvar test cihazları tasarlamakta ve üretmekte olan bir araştırma geliştirme (Ar-Ge) şirketidir. Alanlarında uzman, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden mühendisler ile birlikte kuruluşundan beri binden fazla yerel müşteri ile çalışarak kendini kanıtlayan Alarge, küresel çapta ise 18 farklı ülkedeki test enstitüleri, boru üretim, geri dönüşüm ve plastik firmalarının test laboratuvarları için yenilikçi yaklaşımlar sunmakta, firmaların ihtiyaçlarını karşılayan çözümler üretmekte ve güvenilir test cihazları sağlamaktadır.

Kapama BaşlıklarıAL-CAP
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

TS EN ISO 1167, ASTM D 1598-1599 standartlarına göre termoplastik boruların basınç altında dayanım performanslarını ölçmekte kullanılmaktadır.

Hidrolik Basınç Test CihazıAL-HBT
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

PE, PVC, PP, PE RT borularının uzun süreli iç basınca maruz kalmasıyla yorulma dayanımlarını belirler.

Su Tankı İç Basınç / Hidrostatik Test CihazıAL-TANK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İç basınç/hidrostatik testleri için kondisyonlanmış su ortamında oluşturulduğu, ortam sıcaklığı kontrollerinin yapıldığı bir cihazdır.

Universal Test CihazıAL-UN
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Numunelere belirli frekansta cycle ile dinamik ve statik testleri yaparak numunelerin akma ve kopma değerlerinin belirlenmesinde kullanılır.

Eriyik Akış Ölçüm Test CihazıAL-MFI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Erime akış ölçüm testi, plastik hammaddelerin, ürünlerin ve geri dönüşüm granüllerin eriyik akış karakterizasyonunu TS EN ISO 1133, ASTM D 1238 standartlarına uygun olarak gerçekleştirebilir. Ürün veya hammadde polimerin eriyik fazda davranışını simule eder.

Karbon Siyahı Miktarı Tayini Test CihazıAL-KAR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ISO 6964, ASTM D 1603 standartlarına uygun. Karbon siyahı miktarı tayini test cihazı PE, PP ve PB malzemelerin karbon siyahı miktarını standartlara uygun şekilde belirler. PE, PP ve PB materyallerin karbon siyahı içeriğini belirlemek için kullanılır. İşlem standardlara bağlı olarak yüksek sıcaklıkta ve inert atmosfer altında yapılır. Karbon siyahı miktarı ağırlık farkından yararlanarak hesaplanır.

Pendulum Sarkaçlı Darbe Test Cihazı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ISO 179, ISO 180, ISO 8256, ASTM D 256, ASTM D 4812 Standartlarına sahip olan Pendulum Sarkaçlı Darbe Test Cihazı, plastiklerin dinamik yük altında kırılma enerjisini belirler. İki farklı test metodu kullanılmaktadır. İzod ve Charpy test metodları. İzod test numunesi dikey olarak yerleştirilirken Charpy test numunesi yatay olarak yerleştirilir. Standartta verilen serbest 80 salınımını geçebilme, standartlara uygun açılarda enerji, standartlara uygun çekiç uç dizaynı, kendinden kalibrasyonlu yazılım.

Vicat Yumuşama Sıcaklığı Test CihazıAL-VIC
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Standartlar: HDT: ISO 75, ASTM D 648 VICAT: ISO 306, ASTM D 1525 Yüksek hassasiyet ve doğrulukta test yapabilme, homojen sıcaklık dağılımı özelliklerine sahiptir. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde kolay test yapabilme/rapor çıkarabilme ve yumuşama sıcaklığı tayini imkanı sunar.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • ALARGE