Firma Adı İletişim Konum
ASD AMBALAJ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
KOŞUYOLU KATİP SALİH SOK. NO: 13 34718 KADIKÖY / / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 216 545 4948
Web: https://ambalaj.org.tr/
Salon: FUAYE
Stant: F6
Ürün Grupları
  • Sektorel Sivil Toplum Kuruluslari
  • ilgili Yayinlar
  • Danışmanlık Hizmetleri ve Eğitim Kuruluşları ve Ambalaj Tasarımcıları

ASD, 1992 yılında 39 ambalaj üreticisi tarafından kurulmuştur. 2022 de 238 sanayici üyesi bulunmaktadır. Derneğin amacı Türkiye Ambalaj Sanayinin gelişmesine katkıda bulunmak, sektöre kimlik kazandırmak, ulusal ve uluslararası platformlarda sektörün temsil edilmesini sağlamak, üyeleri arasında birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamak, güçlendirmek ve daimi kılmaktır. ASD üyeleri Türkiye de faaliyet gösteren esnek plastik ambalaj, sert plastik ambalaj, cam ambalaj, metal ambalaj (alüminyum ve çelik), kağıt, karton, oluklu mukavva, ahşap ambalaj, ambalaj makineleri, etiket, kapak, hammadde ve diğer yardımcı ambalaj malzemeleri üreticilerini temsil ediyor. Faaliyetleri ASD Ambalaj Kongresi, ASD Ambalaj Haftası, Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması, ASD Ambalaj Akademisi, Ambalaj Dünyası ve Pack Converting dergileri, Ambalaj eBülteni, Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, PlastPak İzmir Plastik ve Ambalaj Fuarı, Ambalaj Müzesi, Ambalaj Tasarımı Öğrenci Yarışmaları, Uluslararası etkinlikler ve yarışmalar, Türkiye Ambalaj Sanayi Raporu, Üniversite-Sanayi İşbirlikleri, Ambalaj Kütüphanesi, Kamu ile İlişkiler ve Kurumsal İletişim çalışmalarıdır. WPO-Dünya Ambalaj Örgütü, APF-Asya Ambalaj Federasyonu ve IAPRI-Uluslararası Ambalaj Araştırma Enstitüleri Birliği üyesidir. ASDF-Ambalaj Sanayicileri Dernekleri Federasyonu nun kurucu üyelerindendir.

Ambalaj DünyasıAmbalaj Dünyası
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından yılda üç kez Türkçe olarak yayınlanan dergi yoğun mesleki içerikli olup, her yayın döneminde ambalaj üreten ve ambalaj kullanan firmaların üst düzey, ilgili teknik ve diğer bölümlerinin yetkilileri ile ambalajla ilişkili kamu kurum ve kuruluşları, eğitim ve akademik çalışma yapan kişi ve kuruluşlardan oluşan yaklaşık 4.500 kişiye dağıtılmaktadır. Çeviriler yanında yurtiçinden ve yurtdışından edinilen özgün yazıların bulunduğu dergi, belirli bir adres listesine gönderilmesinin yanında yurt içinde ve yurtdışındaki konumuz ile ilgili fuar ve benzeri ortamlarda da dağıtılmaktadır. Fuarların yoğun olduğu sayıların yayınlandığı dönemlerde baskı ve dağıtım miktarı 7.000 adede kadar çıkmaktadır. Ambalaj Dünyası Dergisi nde sektörel haberler yanında, teknik konular, çevre konuları, mevzuat, tasarım ve pek çok diğer konu işlenmektedir. ASD üyeleri ile seçilmiş listelere ücretsiz gönderilmekte olan dergiye dileyenler ücreti karşılığında abone de olabilmektedirler.

Ambalaj Ay Yıldızları YarışmasıAmbalaj Ay Yıldızları Yarışması
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından iki yılda bir düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması uluslararası katılım yapılabilen bir yarışmadır. Yerli veya yabancı firmalar tarafından üretilen ve piyasaya sürülen ambalajları konu alır. Yarışma şartnamesinde belirtilen 11 kriter kapsamında değerlendirilir. Yarışma, WPO Dünya Ambalaj Örgütü ve APF Asya Ambalaj Federasyonu tarafından akredite edildiği için uluslararası arenada yetkinliğe ve geçerliliğe sahiptir. Yarışmanın Temel Amaçları; Marka sahibi ve ambalaj üreticilerine uluslararası pazarlarda rekabet gücü kazandıracak, özgün tasarım ve uygulamaları özendirmek, Ambalajlı ürünlerin kurumsal kimliğinin oluşturulması, kuvvetlendirilmesi ve küresel bazda karşılaştırılmasına katkı sağlamak, Katılımcıların özgün tasarımlı ambalajlı ürünlerine uluslararası piyasalarda farklı konumlar kazandırmak; küresel piyasalarda edilgen konumdan yönlendirici konumlara geçmelerinde özendirici olmak

Pack ConvertingPack Converting
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından yılda iki kez her yayın döneminde 1500 adet olmak üzere yayınlanan ve dağıtılan Pack Converting Dergisi ağırlıklı olarak ambalaj üreticileri ve makinacılarına yönelik olarak çıkartılmaktadır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • AMBALAJ DÜNYASI
  • AMBALAJ AY YILDIZLARI YARIŞMASI
  • ASD AMBALAJ AKADEMİSİ
  • PACK CONVERTING
  • ASD AMBALAJ KONGRESİ