PLASTİK SEKTÖRÜNÜN ORTAK BULUŞMA NOKTASI PLASTEURASIA İSTANBUL 2019 KAPILARINI AÇTI!

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) iş birliği ile 4 Aralık Çarşamba günü kapılarını açan, dünyada her yıl düzenlenen ikinci büyük ve Avrasya’nın en büyük plastik endüstrisi fuarı olan  PLASTEURASIA İSTANBUL 2019 29.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı 40 ülkeden 1085 firma ve firma temsilciliğini sektör profesyonelleriyle buluşturuyor!

Nüfus artışına paralel olarak insan yaşamının iyileştirilmesi, doğal kaynakların korunması ve gelecek nesiller için çevrenin muhafaza edilmesine yardımcı olan plastik endüstrisinin tüm süreçleri ile tanıtıldığı PLASTEURASIA İSTANBUL 2019 Fuarı 11 salonda hazırlanmıştır. Plastik makineleri, makine yan ve ara sanayi, ısı ve kontrol cihazları, plastik ve ambalaj teknolojisi, kalıp, geri dönüşüm, hammadde ve kimyasalları alanlarında en son teknolojiler ve yeniliklerin sergilendiği fuarda Çin, Hindistan, İran ve Tayvan’dan milli katılım gerçekleşti.
Geçtiğimiz yıl 103 ülkeden 51.684 profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirdi. Plast Eurasia İstanbul, Azerbaycan, Bahreyn, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, İsrail, İtalya, Kanada, Katar, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan dâhil olmak üzere 34 ülkeden alım heyetlerine ev sahipliği yaptı. Ziyaretçiler çoğunlukla İran, Cezayir, Bulgaristan, Rusya, Ukrayna, Irak, Libya,  Tunus ve Mısır’dan geldi. Sektöre gelen ziyaretçiler: plastik endüstrisi, ambalaj endüstrisi, ham madde, makine sanayi, kimya sanayi, otomotiv endüstrisi, kalıp endüstrisi, geri dönüşüm vb. Ziyaretçilerin anket sonuçlarına göre; ziyaretçilerin %91'i fuar ziyaretinden memnun kaldığını ve ziyaretçilerin %42'si fuarda yeni bağlantılar kurduklarını belirtti.

Yaygın kullanımı ile tüm sektörlerin yapı taşı niteliğinde olan plastik endüstrisine olumlu katkılar sağladığına inandığımız PLASTEURASIA İSTANBUL 2019 Fuarı’nın, T.C. Ticaret Bakanlığı ve TÜYAP yurt dışı ofisleri koordinasyonu ile Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belarus, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin Halk Cumhuriyeti, Fas, Filistin, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Irak, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Kanada, Karadağ, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman ve Ürdün ’den davet edilen alım heyetleri ile birlikte 60.000’nin üzerinde profesyonel  ziyaretçiye ev sahipliği yapması hedeflenmektedir.

PLASTEURASIA İSTANBUL 2019 29.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de 4-5-6 Aralık tarihlerinde 10:00-19:00, 7 Aralık tarihinde 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN