Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı sektör profesyonellerini 31.kez bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Avrupa’da her yıl düzenlenen en büyük plastik endüstrisi fuarlarından biri olan Plast Eurasia İstanbul Uluslararası Plastik Endüstrisi Fuarı, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) iş birliği ile 31.kez 23-26 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul’da Büyükçekmece Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
 
Plastik makineleri, kalıp, soğutma sistemleri, makine yan ve ara sanayi, ısı ve kontrol cihazları, geri dönüşüm, hidrolik pnömatik, hammadde ve kimyasallar, kauçuk sektörlerindeki üretici, imalatçı, ham madde tedarikçisi, distribütor, toptancı ve bayileri bir araya getiren fuar, Türkiye’de rakibi olmayan bölgenin en büyük plastik fuarı konumunda. Geniş katılımcı profili ile sektörün nabzını tutan Plast Eurasia fuarında ziyaretçiler, sektördeki tüm yenilikleri, son teknoloji makine ve ürünleri aynı platformda tanıma fırsatı bulurken, plastik sektörüne ait son teknoloji ürünleri test etme şansı yakalayacaklar.
 
Her sene ilgi giderek daha da artıyor
Katılımcıların 2021 yılı siparişlerinde %83 oranında artış olduğunu belirttiği fuar, düzenlendiği her yıl katılımcı ve ziyaretçisi ile istikrarlı bir şekilde büyümeye ve sektöre yön vermeye devam ediyor.
Geçen sene 39 ülkeden 900’ün üzerinde alım heyeti, 99 ülkeden 60.742 ziyaretçi, 39 ülkeden 852 katılımcı firmanın yer aldığı fuarda, bu sene Almanya, Amerika, Belçika, Çin, Danimarka, Finlandiya, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Malezya, Tayland, Tayvan ve İran başta olmak üzere 102 ülkeden firma çoktan katılımcılar arasında yerini aldı.  Fuara 100’ün üzerinde ülkeden 65.000’in üzerinde ziyaretçi bekleniyor.
Geçen sene 120.000 m2 alan üzerinde gerçekleştirilen fuar için sektör firmalarından gelen yoğun katılım talebi üzerine bu sene, 2 adet ek salon açıldı. Sektörün lider ham madde üreticilerinin yer aldığı ham madde salonlarında satış için yerler tükenirken, makine salonlarında da satış için sınırlı sayıda yer kaldı.
 
 
T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’den destek
 
Fuar katılımcıları, hem T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan hem de KOSGEB’den destek alabiliyorlar. Ayrıca Ticaret Bakanlığının düzenlediği alım heyeti programı kapsamında katılımcı firmalar ile yurt dışından gelen alım heyetleri görüşme yapabilecekler.
 
Business Connect Programı ile fuar öncesi başlayan iletişim sonrasında da devam edecek
Tüyap’ın Business Connect Programı sayesinde katılımcı ve ziyaretçiler, karşılıklı olarak birbirlerinin online profillerini görüntüleyebiliyor, fuar alanında ve dijital platformda yapacakları toplantılar için birbirlerine istek gönderebiliyor, birebir görüntülü görüşme yapabiliyorlar. Bu online platform sunduğu dijital çözümlerle katılımcılar ve ziyaretçiler,  sanal ortamda bir araya gelecek, görüşme ayarlayabilecek ve iletişimlerini bu platformda sürdürebilecekler.  
 
 
Avantajlı fiyatlara online bilet alınabiliyor
 
Fuar, dört gün boyunca sadece son gün 18.00’e kadar olacak şekilde 10:00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 14 Ekim itibari ile ücretli olan fuar bileti online'a özel 135 TL, fuar alanı girişinde 150 TL'dir. Avantajlı online bilet fiyatından yararlanmak isteyenler https://plasteurasia.com/ adresinden biletlerini alabilir ve fuar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirler.
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN