Firma Adı İletişim Konum
AİS MÜHENDİSLİK CORONA İNDÜKSİYON - ALİ İMRAN ŞENTÜRK
İkitelli OSB Mah. Esenler Sanayi Sitesi Ortaklar İş Merkezi A Blok Sok. A Blok No: 1 İç Kapı No: 26 / Başakşehir / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 541 634 1220
Web: https://aismuhendislik.com/
Salon: 11
Stant: 1103
Ürün Grupları
  • Plastik Film Makineleri
  • Ekstruderler
  • Etiketleme

AİS MÜHENDİSLİK Teknolojik ve modern hayatı şekillendiren yeni sistemlerin öncülüğünü üstlenen AİS Mühendislik, daha iyi çevre dostu sistemler uygulamak için 2017 yılında kuruldu. Başlıca Korona ve Plazma Uygulamaları, İndüksiyon Isıtma Sistemleri ve Endüstriyel Otomasyon alanlarında işletmenizin üretim hızını ve verimliliğini arttıracak mühendislik çözümleri sunmaktayız.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Korona işlemi corona, bombardıman gibi farklı isimler alsa da temel anlamda üretilen yüksek gerilimin kontrollü olarak istenilen yüzeye boşaltılması işlemidir. Bu olaya teknik anlamda Korona Boşalması denir. Söz konusu korona cihazı veya korona makinesi başlıca plastik ve metal sektöründe malzemenin matbaa veya laminasyon işlemine hazırlanması için kullanılır. Malzeme yüzeyine uygulanan yüksek gerilim en temel anlamda malzeme yüzeyinde boya veya yapıştırıcının nüfuz edebileceği gözenekler oluşturur. Bu gözeneklere yerleşen boya veya yapıştırıcı, malzeme yüzeyinde kalıcı hale gelir. Bombardıman işlemi uygulanan malzemeler günlük hayatta bir çok kez elimizden geçmektedir. Bombardıman işlemi sonraki aşamada yapılan baskı ve laminasyon işleminin kalitesini etkilediğinden direk olarak ürün kalitesine etki etmektedir. Her uygulamada farklı hızlar ve farklı ihtiyaçlar doğrultusunda yapılan korona işlemi farklılık gösterir. Uygulanan bombardımanın yeterliliğini ölçmek için ise korona kalemi (korona test kalemi corona test pen) kullanılır. TÜRKİYE DE İLK MİKROİŞLEMCİ KONTOLLÜ IGBT Lİ KORONA CİHAZINI ÜRETİYORUZ.

İNDÜKSİYON ISITMAİNDÜKSİYON ISITMA
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İndüksiyon Isıtma Nedir? İndüksiyonla ısıtma işleminin temel olarak elektromanyetik ısıtma olarak düşülebilir. İndüksiyonla ısıtma işleminde, elektromanyetik indüksiyon prensibi kullanılarak ısıtılan malzeme içinde girdap akımları üretilir ve elektriksel olarak malzemenin ısıtılması temassız bir şekilde gerçekleştirilir. Isıtma Verimliliği Arttırılır Isı çalışma malzemesinin içinde üretildiğinden dolayı geleneksel rezistanlara göre ısınma indüksiyon cihazlar için çok daha verimlidir. Başka bir deyişle, indüksiyonla ısıtma ile ısı kayıpları azaltılır ve böylece toplam ısıtma verimliliği attırıl

PLASMA CİHAZLARIPLASMA CİHAZLARI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

AİS Mühendislik iyon plazma teknolojisi sunan son derece etkili atmosferik plazma korona cihazların satışını yapmaktadır. Plazma teknolojisi ile hem iletken hemde iletken olmayan malzemelerde mürekkep tutunma, kaplama ve yapıştırma özellikleri geliştirilmektedir. Plazma cihazları yüksek hızla yüzeylere elektron bombardımanı yaparak malzemelerin yüzey özelliklerini geliştirir. Özellikle düz yüzeyler ve korona yapılması zor olan bölgeler için uygundur. Uygulama alanına göre farklı modeller mevcut olup tek cihaz ile iki farklı kafa kullanarak korona işlemi yapılabilir.

Smithermal induction heater systemCHINA
Adres: Xindu Qu Chengdu Shi Sichuan Sheng CHINATelefon: 86 136 9940 7314web: https://www.smithermal.com/
  • AİS KORONA CİHAZLARI